Статті
Головна Біологічна зброя

Небезпеки,які несуть в собі нові технології,зокрема ГМО,постійно вивчаються,та питання про застосування таких технологій в якості біологічної зброї зловмисниками залишається відкритим.Про це йдеться в статті французького дослідника Патріка Берше.

 

 

Біологічна зброя - під прицілом

Біологічна зброя істотно відрізняється від звичайної, оскільки живі мікроорганізми здатні до швидкої зміни свого генетичного матеріалу, розмноження, і поширенню в популяції,що є сприйнятливими до них. Раніше, з метою створення біологічної зброї використовувалися лише природні патогени (чума, сибірська виразка, вірус віспи), або, так зване, 1-е покоління біологічної зброї.Тепер  коли з'явилися технології ГМО,такі експерименти стають ще більш небезпечними.

Із зростанням і поширенням наукових знань з'явилася нова небезпека, пов'язана з можливістю синтезувати мікроорганізми з розроблених послідовностей (тобто, послідовностей, отриманих при комп'ютерному моделюванні), широко представлених в мережі Internet (віруси грипу, поліомієліту і т.д. .. ).

 

ГМО та покоління біологічної зброї

 

Таким чином, загальнодоступною стає інформація про структуру таких небезпечних вірусів, як вірус Ебола, робота з яким повинна проводитися в спеціальних лабораторіях.

Автор статті вважає, що існує ймовірність вдосконалення патогенів в результаті генетичних маніпуляцій, що, у свою чергу, може призвести до появи більш стійких і вірулентних ГМО, що відносяться вже до 2-го покоління біологічної зброї.

Використання методів молекулярної біології вже зараз може призвести до отримання нових,потенційно небезпечних мікроорганізмів, або 3-го покоління біологічної зброї. Використання такої зброї терористами ймовірно ще й тому, що його створення дешеве і не вимагає спеціального обладнання.

На думку автора статті, руйнівні наслідки застосування біологічної зброї досить складно передбачити, проте психологічний і соціальний збиток буде значний.

Останнє оновлення (П'ятниця, 13 травня 2011, 16:40)